Acer Aspire S7

  • Wygląd

  • Wyposażenie

  • Ogólna praca

  • Wydajność

  • Cena

Dobra 4.2

Wstęp

Acer Aspire S7 to pozycja skierowana dla bardzo wąskiej grupy użytkowników, dla których cena nie ma większego znaczenia. W zamian oczekują oni czegoś nietuzinkowego, czegoś co pozwoli się wyróżnić na tle innych. S7 zdecydowanie oferuje nieprzeciętne możliwości pod względem wydajności jak i designu konstrukcji. Co takiego do zaoferowania ma Aspire? Czym się wyróżnia? Zapraszamy do lektury.

 

 

Wygląd

Piękny, smukły, artystyczny, porywający… to pierwsze skojarzenia jakie nasuwają się po pierwszym kontakcie z S7. Zastosowanie dobrej jakości materiałów w postaci aluminium, tworzywa sztucznego i szkła Gorilla Glass było znakomitym posunięciem ze strony producenta. Oprócz tego, że laptop prezentuje się wyśmienicie to jednocześnie jest wytrzymały. Pod tym względem S7 może być stawiana jako wzór dla nowych generacji ultrabooków, a całość „zamyka się” w nieprzekraczającej 1.3kg wadze. Grubość S7 to zaledwie 12.9mm co czyni go jednym z najcieńszych urządzeń dostępnych na rynku komputerowym.  Jeśli chodzi o ogólną jakość wykonania tutaj również nie mamy żadnych zastrzeżeń, wszystko jest bardzo dobrze spasowane i wykonane.

S7-Helium-photo-gallery-02

Pokrywa matrycy pokryta została błyszczącym szkłem Gorilla Glass 2 co skutecznie chroni obudowę przed zarysowaniami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Warto wspomnieć o tym, że zastosowanie tego typu materiału powoduje łatwe zbieranie się odcisków palców, ale równie łatwo można się ich pozbyć za pomocą pojedynczego przetarcia. Ekran przymocowany został za pomocą opatentowanego dwustopniowego uchwytu, który swoje zadanie spełnia bardzo dobrze. Zawiasy działają płynnie i „opornie” co zapewnia Nam utrzymanie ekranu w stabilnej pozycji bez względu na kąt odchylenia ekranu.

Jeśli chodzi o porty i złącza w jakie wyposażona została S7  są to dwa porty USB 3.0, czytnik kart pamięci, HDMI i gniazdo audio. Oprócz tego zainstalowane zostało złącze Acer Convert Port, za pomocą którego możemy podłączyć  przejściówkę dostarczoną przez Acer, która rozszerza gammę dostępnych złączy o port USB 2.0, port RJ-45 i D-Sub.  Oczywiście po lewej stronie ulokowane zostało również gniazdo zasilania.

S7-Helium-photo-gallery-01

Wnętrze ultrabooka charakteryzuje się prostym i „lekkim” dla oczu wyglądem. Matryca typu IPS o rozmiarze 13,3 cala i rozdzielczości 1920×1080(Full HD) w jaką wyposażony został Acer to zdecydowanie jedna z największych zalet ultrabooka. Bardzo dobre odwzorowanie kolorów i świetne kąty widzenia sprawiają, że korzystanie z S7 w większej ilości osób czy przy ostrym świetle nie stanowi żadnego problemu. Oprócz tego matryca obsługuje panel dotykowy, który bardzo skutecznie ułatwia Nam pracę. Na górnej części zainstalowana została kamerka internetowa i wewnętrzny mikrofon cyfrowy.

Klawiatura typu wyspowego, która została zamontowana w S7 zapewnia bardzo komfortową pracę. Klawisze są bardzo dobrze oznaczone, a ich skok jest lekki i płynny. Dodatkowo klawiatura dysponuje podświetleniem, które oprócz tego, że ułatwia Nam pracę, bardzo ładnie komponuje się z resztą. Pod klawiaturą swoje miejsce znalazł multidotykowy  gładzik z matową płytką sensoryczną. Jeśli chodzi o sam klik gładzika jest on cichy i płytki.

Specyfikacja techniczna

1

Ogólna praca

„Siódemka” bardzo dobrze sprawdzi się w roli „przystojnego” towarzysza podróży dla osób, które potrzebują komputera poza domem, ale S7 to nie tylko wygląd. Równie dużo ma do zaoferowania jeśli chodzi o wydajność.   Dzięki bardzo dobrym podzespołom jakie zastosowano w S7, komputer radzi sobie bardzo dobrze z większością operacji, nawet tymi, które potrzebują naprawdę dużej mocy obliczeniowej, a przy tym nie zużywa dużo energii co przekłada się na dłuższą pracę baterii. Sam komputer włącza się szybko, aplikacje działają płynnie i stabilnie. Jeśli chodzi o stronę multimedialną, nie doznaliśmy żadnego zawodu. Można mieć pewne wątpliwości co do głośniczków i ich pracy, ale przy takich ograniczeniach konstrukcyjnych więcej ‘wyciągnąć’ już nie można. Generalnie kultura pracy S7 stoi na bardzo wysokim poziomie. Laptop nadmiernie się nie nagrzewa, układ chłodzący pracuje bardzo cicho i wydajnie. Wszystkie wyżej wymienione czynniki składają się na obraz idealnego ultrabook’a i w rzeczywistości S7 do takiego miana dużo nie brakuje. Z pewnością w następnej wersji poprawienie kilku drobnych szczegółów sprawi, że słowo ‘idealny’ będzie definiowane nazwą następcy S7.

S7-Storm-photo-gallery-01

Podsumowanie

S7 to ultrabook, którym warto się zainteresować i który z pewnością przysporzy nam wiele pozytywnych wrażeń. Konstrukcja ma bardzo dużo do zaoferowania pod względem wydajności jak i wyglądu. Niestety cena również jest adekwatna do możliwości S7, dlatego trzeba się przygotować na nieco większy wydatek. Czy warto? Według Nas tak, płacimy większą cenę, ale w zamian otrzymujemy ultrabooka, który dysponuje ponad przeciętnymi możliwościami pod każdym względem.

Mateusz Szewc

Cześć! Nazywam się Mateusz, jestem założycielem i redaktorem naczelnym Tech4Us. Mam nadzieję, że dzięki Naszej stronie szeroko pojęta technologia będzie jeszcze bardziej przyjazna i zrozumiała Nam wszystkim, a nasza praca spotka się z Państwa aprobatą i zainteresowaniem. Po za światem technologii interesuję się sportem, lotnictwem i podróżowaniem. Zapraszam do Naszego świata technologii. :-)

0 Komentarzy

Brak Komentarzy!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

<