Woolet – inteligentny, smukły portfel dla nowoczesnego człowieka na Kickstarterze

Woolet – inteligentny, niezwykle smukły portfel pomysłu trzech Polaków – został zaprezentowany w największym serwisie crowdfundingowym świata: Kickstarter.com. Wyposażony w energooszczędny, najnowszy moduł Bluetooth 4.0, Woolet komunikuje się z aplikacją dostępną dla systemów iOS i Android, alarmując, gdy znajdzie się poza kieszenią użytkownika. Dzięki temu zgubienie go wraz z cenną zawartością jest prawie niemożliwe. Przez najbliższe 35 dni kampanię można śledzić i wspierać na oficjalnej stronie projektu w serwisie Kickstarter.com.

Żyjemy bardzo szybko. Niemal każdy z nas w ciągłym pośpiechu o czymś zapomina lub gubi przedmioty. Kto raz zgubił swój portfel wie, jak przykre są konsekwencje: zastrzeganie kart, godziny spędzone przy okienkach w urzędach, widmo kradzieży tożsamości. Pomyśleliśmy, że w łatwy sposób można zminimalizować ryzyko tego koszmaru. Z pomocą przyszła najnowsza technologia, którą połączyliśmy z nietuzinkowym, eleganckim designem – mówi Bart Zimny, jeden z pomysłodawców i projektant Wooleta.

We wnętrzu Wooleta ukryto najnowszy moduł Bluetooth 4.0. Sygnał emitowany przez sparowany z aplikacją portfel jest odbierany na smartfonie lub tablecie użytkownika. Dedykowana aplikacja włączy się, gdy właściciel oddali się od portfela na odległość od 6 do 25 metrów. Oprócz powiadamiania głosowego o zgubie aplikacja pozwala na jej zlokalizowanie oraz posiada funkcję wywoływania dźwiękiem. Również znajomi zapominalskiego mogą pomóc w szukaniu zgubionego portfela dzięki funkcji crowd detection.

Prototypy Wooleta powstały z wysokogatunkowych skór cielęcych pochodzących od polskich hodowców bydła. Portfel wyróżnia się niezwykle smukłymi kształtami (zaledwie 125 x 87 mm i niecałe 10 mm grubości).

Mimo iż Woolet jest niezwykle cienki, zachowano wysoką funkcjonalność charakterystyczną dla nowoczesnych portfeli. Do dyspozycji użytkownika są 4 kieszonki na karty kredytowe, 1 większa kieszeń na inne dokumenty, przegródka na banknoty oraz specjalna, ukryta kieszonka, w której można trzymać zarówno bilon, jak i cenniejsze przedmioty. Wszystkie Woolety będą robione ręcznie przez polskich kaletników z wieloletnim doświadczeniem w branży.

Oprócz portfeli Woolet, w czasie kampanii można skorzystać z innych opcji wsparcia, dla których przewidziane zostały nagrody w postaci m.in. nakładek na karty kredytowe blokujących transmisję RFID (ochrona przed kradzieżą środków z karty na odległość), breloków do kluczy z modułami Bluetooth czy skórzanych etui do telefonów iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus.

Woolet ma szansę trafić do wspierających projekt już w maju tego roku. Będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: brązowej i czarnej.

Według raportu firmy Raconteur rynek technologii ubieralnych (ang. wearables), na którym działa Woolet, w 2019 roku ma osiągnąć wartość 50 miliardów dolarów, co oznacza pięciokrotnie szybszy wzrost od rynku smartfonów i tabletów[1].

Woolet to połączenie najnowszych technologii z ponadczasowym designem. Poświęciliśmy dziesiątki godzin na zaprojektowanie go tak, by mógł pomieścić wydajną elektronikę, dużo kart oraz gotówki i nadal pozostać maksymalnie cienkim i wygodnym do noszenia w kieszeni spodni czy kurtki. Projektowaliśmy go jako portfel, który sami chcielibyśmy mieć, a mamy dość wysokie wymagania względem przedmiotów codziennego użytku. Wymagamy równie wiele od siebie, dlatego też Woolet musiał odpowiadać na różne potrzeby i wyzwania. Wierzymy, że użytkownicy docenią wysoką jakość wykonania, nowoczesność i komfort użytkowania Wooleta. Mamy nadzieję, że społeczność Kickstartera ciepło go przyjmie – mówi Marek Cieśla, współtwórca Wooleta.

Mateusz Szewc

Cześć! Nazywam się Mateusz, jestem założycielem i redaktorem naczelnym Tech4Us. Mam nadzieję, że dzięki Naszej stronie szeroko pojęta technologia będzie jeszcze bardziej przyjazna i zrozumiała Nam wszystkim, a nasza praca spotka się z Państwa aprobatą i zainteresowaniem. Po za światem technologii interesuję się sportem, lotnictwem i podróżowaniem. Zapraszam do Naszego świata technologii. :-)

0 Komentarzy

Brak Komentarzy!

There are no comments yet, but you can be first to comment this article.

Leave reply

<