Test tabletu Archos 79 Platinum

  • Cena

  • Wygląd

  • Wydajność

  • Jakość wykonania

  • Użytkowanie

Średnia 3.6

Dobre czasy dla urządzeń typu tablet wydają się nieubłaganie mijać, coś co na rynku przyjęło się z dużym tupetem, zaczyna użytkownikom nie wystarczać, a nawet po prostu nudzić. Jednak to nie oznacza, że tego typu urządzenia całkowicie pójdą w zapomnienie, przynajmniej nie teraz. Producenci zachowując dobrą minę do złej gry co rusz serwują Nam nowe modele, jednak w rzeczywistości słupki z zyskami przestają się zgadzać i różnego rodzaju zabiegi marketingowe również wydają się być nieskuteczne na „chwilowy” kryzys tabletów.  My nie zważając na sytuację jaka obecnie panuje na rynku urządzeń mobilnych chcielibyśmy zaprezentować Wam tablet od francuskiego producenta Archos oznaczony jako 79 Platinum.

P9200655

Opakowanie

Tablet dostarczony został w kartonowym opakowaniu, na którego frontowej części umieszczone zostało zdjęcie urządzenia. Oprócz tego wypisane zostały najważniejsze informacje dotyczące produktu. Na górnej krawędzi zlokalizowana została specyfikacja techniczna oraz kod QR, natomiast na dolnej części znalazły się informacje na temat aplikacji oraz sklepu google play.

P9200657

Jeśli chodzi o wyposażenie, w środku oprócz samego tabletu znalazła się ładowarka z trzema przejściówkami i różnego rodzaju broszurki m.in. szybka instrukcja. Zestaw standardowy, nie ukrywamy, że wyłamanie się  i dorzucenie pokrowca do zestawu byłoby mile widziane.

P9200670

Specyfikacja techniczna

Bez tytułu

spec


Tablet

ARCHOS 79 Platinum to model, który został wykonany z dobrego jakościowo tworzywa, które sprawia wrażenie podatnego na zarysowania. Dobra wiadomość jest taka, że po dwu tygodniowych testach nie ma żadnych rys. Jeśli chodzi o samą bryłę konstrukcji jest ona bardzo dobrze zaprojektowana, zaokrąglone narożniki podkreślają styl, a mała grubość sprawia, że tablet bardzo dobrze leży w dłoni, nie wyślizguje się i zapewnia komfortową obsługę.

P9200668

Samo spasowanie elementów jest przeciętne, przy delikatnie mocniejszym naciśnięciu, słychać skrzypienia, które mogą budzić niepokój użytkownika. Kolorystyka tabletu utrzymana została w kolorze białym i szarym. Frontową część stanowi oczywiście 7.85’ matryca IPS, której natywna rozdzielczość wynosi „aż”… 1024×768 pikseli, co na dzisiejsze standardy jest nie do zaakceptowania. Oprócz tego swoje miejsce na tej części znalazło logo producenta i 2 mpx kamerka do rozmów wideo. Wszystkie porty i złącza w jakie został wyposażony tablet zlokalizowane zostały na górnej krawędzi tj. reset, port zasilania, mini-HDMI, mikrofon, mikro-USB, slot na kartę i wyjście słuchawkowe.

P9200663

Po lewej stronie natomiast zainstalowany został przycisk kontrolny  on/off i nagłośnienia. Na tylnej stronie umieszczone zostało logo producenta, kolejna 2mpx kamerka i dwa głośniczki.

P9200661

System, aplikacje

Tablet pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2.2 o którym już dawno zapomniało większość użytkowników, nie mniej jednak system działa bardzo płynnie. Jeśli chodzi o ogólną pracę tabletu nie jest źle. Urządzenie radzi sobie z większością wykonywanych operacji, jedynie spowolnienia można odczuć przy aplikacjach, które wymagają naprawdę sporej mocy obliczeniowej, dlatego użytkownicy nastawieni  na wysoką wydajność będą zmuszeni nieco ograniczyć swój entuzjazm.

P9200659

Jednak jeśli mówimy o pracy z multimediami, tablet sprawdza się bardzo dobrze. Dobre odwzorowanie kolorów, żywy i naturalny obraz z pewnością zostaną docenione przez użytkowników, a jeśli tego byłoby mało dodajmy skuteczny i płynny panel dotykowy. Zawiedzeni będą użytkownicy muzyki bo trzeba powiedzieć szczerze, że głośniczki są przeciętne, chociaż z drugiej strony czego więcej można się spodziewać bo nagłośnieniu w tego typu urządzeniach…? No właśnie, dlatego do oceny nagłośnienia warto podejść z małym dystansem. O kamerkach zainstalowanych w urządzeniu warto napisać, że są i tyle… O dobrych zdjęciach możemy zapomnieć, a i o płynnej rozmowie wideo też. Bateria również długością swojej pracy nie zachwyca i rozstanie się z ładowarką jest praktycznie nie możliwe, ewentualnie na mniej więcej 3 godziny. Warto wspomnieć o kilku firmowych aplikacjach takich jak zdalne kontrolowanie tabletu czy tych do obsługi multimediów, które z pewnością ułatwią pracę użytkownikowi.

P9200658

Testy

Poniżej prezentujemy screen-shoty z kilku benchmarków:

Przy podłączonej ładowarce:

Screenshot_2015-03-22-11-22-53Screenshot_2015-03-22-11-25-11Na baterii:

Screenshot_2015-03-22-11-09-07Screenshot_2015-03-22-11-10-48Screenshot_2015-03-22-11-13-08

Podsumowanie

Słowem podsumowania… nie ma co owijać w bawełnę, produkt skierowany jest przede wszystkim do użytkowników, dla których tablet jest źródłem rozrywki, którzy od tego typu urządzeń nie wymagają wiele. W codziennej pracy tablet z pewnością się nie sprawdzi, ze względu na niską wydajność i krótki czas pracy na baterii. Czy warto zainwestować 400-500zł?  Myślimy, że w takim przedziale warto uwzględnić produkt Archos, który niczym nie podpadł ani niczym nie zaimponował.

Sprzęt do testów dostarczył: ARCHOS

Mateusz Szewc

Cześć! Nazywam się Mateusz, jestem założycielem i redaktorem naczelnym Tech4Us. Mam nadzieję, że dzięki Naszej stronie szeroko pojęta technologia będzie jeszcze bardziej przyjazna i zrozumiała Nam wszystkim, a nasza praca spotka się z Państwa aprobatą i zainteresowaniem. Po za światem technologii interesuję się sportem, lotnictwem i podróżowaniem. Zapraszam do Naszego świata technologii. :-)

Powiązane wpisy