Często gubisz klucze i telefon? To już przeszłość…

W tym roku Motorola nie kwapiła się z produkcją drobnych i pomocnych użytkownikowi urządzeń, jednak  dzisiaj zaprezentowała Keylink, pilot który za pomocą technologii Bluetooth pomoże nam znaleźć zagubione klucze albo zgubionego smartfona.

W przypadku zagubienia telefonu w obrębie 100 metrów wystarczy, że naciśniemy przycisk umiejscowiony na Keylinku, co automatycznie uruchomi sygnał w naszym telefonie. W przypadku zagubienia kluczy, do dyspozycji mamy aplikację za pomocą, której możemy uruchomić sygnał w Keylinku. Urządzenie działa zarówno na telefonach pracujących pod kontrolą systemu Android jak i iOS. W przypadku Androida w wersji 5.0 Lollipop, Keylink udostępnia również funkcję „Smart Lock” tzn. że użytkownik nie będzie musiał odblokowywać telefonu do czasu, kiedy Keylink będzie w pobliżu.

Urządzenie jest relatywnie tanie, a jego cena wynosi $25, co dla osób, które często gubią swoje przybory nie powinna być większą przeszkodą.

Źródło: engadget.com

Mateusz Szewc

Cześć! Nazywam się Mateusz, jestem założycielem i redaktorem naczelnym Tech4Us. Mam nadzieję, że dzięki Naszej stronie szeroko pojęta technologia będzie jeszcze bardziej przyjazna i zrozumiała Nam wszystkim, a nasza praca spotka się z Państwa aprobatą i zainteresowaniem. Po za światem technologii interesuję się sportem, lotnictwem i podróżowaniem. Zapraszam do Naszego świata technologii. :-)

  • Mati

    Super gadżet. Strasznie by mi się przydał. Zwłaszcza, że ostatnio sam zgubiłem klucze. Pytanie czy jest on już dostępny w Polsce?

  • Mateusz Szewc

    Pewnie na premierę w Polsce trzeba będzie jeszcze poczekać, dlatego do tego czasu lepiej dobrze pilnować kluczy i telefonu! 🙂